Hunan Sanchang Pump Co., Ltd. on yksi luotettavimmista matalajännitteisten ie4-kolmi{3}-vaiheoikosulkumoottorien valmistajista ja toimittajista Kiinassa. Jos aiot ostaa korkean hyötysuhteen eli 4-matalajännitteisen kolmivaiheisen oikosulkumoottorin, joka on valmistettu Kiinassa, voit tilata hinnaston tehtaaltamme. Kaikki räätälöidyt tuotteet ja OEM & ODM -tuotteet ovat korkealaatuisia ja kilpailukykyisiä.
IE4 matalajännitteinen kolmi-vaiheinen oikosulkumoottori
YE4-sarja on uusimman-sukupolven korkean-tehokkuuden moottorimme, joka on suunniteltu täyttämään korkeimmat energiatehokkuusstandardit. Se noudattaaGB 18613-2012, taso 1(korkein hyötysuhde pienille ja keskikokoisille{0}}kolmivaiheisille-asynkronisille moottoreille) jaIEC 60034-30-1: IE4 tehokkuusluokka, mikä tekee siitä yhden markkinoiden energiatehokkaimmista{0}}moottoreista.
Parannetun rakennesuunnittelun, houkuttelevan ulkonäön, suuren käynnistysmomentin, alhaisen melutason, parannetun jäähdytyskyvyn sekä erinomaisen suoja- ja eristyslaadun ansiosta YE4-sarja on ihanteellinen voimanlähde monenlaisiin teollisiin sovelluksiin.

Tärkeimmät tekniset tiedot
|
Parametri |
Erittely |
|
Nimellisjännite |
380V (muut jännitteet saatavilla pyynnöstä) |
|
Lähtötehoalue |
0,75 kW ~ 375 kW |
|
Puolan lukumäärä |
2, 4, 6, 8 |
|
Suojausluokka |
IP54 / IP55 |
|
Eristysluokka |
F (lämpötilan nousu arvioitu luokassa B) |
|
Nimellistaajuus |
50 Hz (60 Hz saatavilla pyynnöstä) |
|
Työn tyyppi |
Jatkuva (S1) |
|
Tehokkuusluokka |
IEC 60034-30-1: IE4 / GB 18613-2012 Taso 1 |
|
Korkeus |
Alle tai yhtä suuri kuin 1 000 m merenpinnan yläpuolella |
|
Ympäristön lämpötila |
-15 astetta ~ +40 astetta |
|
Suhteellinen kosteus |
Alle tai yhtä suuri kuin 90 % (kuukausikeskiarvo, kuukausittainen keskimääräinen minimilämpötila Alle tai yhtä suuri kuin 25 astetta) |
|
Jäähdytysmenetelmä |
IC411 (GB/T1993 ja IEC 60034-6 mukaan) |
Tuotteen yleiskatsaus
YE4-80 ~ 355 (IP54 ~ IP55) -sarja on kompakti, korkea-tehokas, energiaa-säästävä, matalajännitteinen-jännitteinen yrityksemme kehittämä asynkroninen moottori. Siinä on:
Uusi ja esteettisesti miellyttävä muotoilu
Matala melu ja korkea vääntömomentti
Loistava aloitussuoritus
Kompakti rakenne tilaa{0}säästävälle asennukselle
Helppo käyttö ja huolto
YE4-sarjan tehokkuus vastaa täysinGB 18613-2012, taso 1energiatehokkuusstandardi ja on läpäissytKiinan laatusertifiointikeskuksen (CQC) energia{0}}säästötuotteiden sertifiointi.
Tämä sarja täyttää seuraavat standardit:
GB 755 / IEC 60034-1– Pyörivien sähkökoneiden luokitus ja suorituskyky
GB/T 4772.1– Runkokoot ja asennusmitat
GB/T 997 / IEC 60034-7– Rakenne ja asennustyypit
GB 4942.1 / IEC 60034-5– Koteloiden tarjoamat suojausasteet (IP-koodi)
GB/T 1993 / IEC 60034-6– Jäähdytysmenetelmät (IC-koodi)
Saatavana asennustyyppejä
|
Koodi |
Kuvaus |
|
IMB3 |
Vaakasuora, jalkaan{0}}asennettu, ilman laippaa päätykannessa |
|
IMB5 |
Vaakasuora, ilman jalkoja, laippa päätykannessa |
|
IMB35 |
Vaakasuora, jalkaan{0}}asennettu, laippa päätykannessa |
|
IMV1 |
Pysty, ilman jalkoja, laipalla päätykannessa |
Eristys ja lämpötilan nousu
YE4-sarja hyväksyyF-luokan eristyskoko alueella, kun taas lämpötilan nousu arvioidaan kloLuokka B. Tämä konservatiivinen suunnittelumarginaali parantaa merkittävästi moottorin turvallisuutta, luotettavuutta ja käyttöikää.
Soveltamisala
YE4-sarja soveltuu monenlaisten yleiskäyttöisten-teollisuuden koneiden kuljettamiseen, mukaan lukien:
Kompressorit
Tuulettimet/tuulettimet
Vesipumput (mukaan lukien keskipako-, monivaihe- ja kattilasyöttöpumput)
Työstökoneet
Kuljettimet ja kuljetuskoneet
Puhaltimet
Hiilitehtaita
Valssaamot
Nosto- ja nosturilaitteet
Murskaimet
Hihnakuljettimet
Nämä moottorit toimivat tärkeimpinä moottoreina useilla teollisuuden aloilla, kuten:
Kaivostoiminta
Koneiden valmistus
Petrokemian
Voimalaitokset
Terästehtaat
Sovelluksiin, joihin liittyysuuret inertiakuormat(esim. puhaltimet, myllyt, murskaimet, hihnakuljettimet) tai toistuva käynnistys, erityisiä suunnittelunäkökohtia voidaan tarvita. Anna asiaankuuluvat tekniset tiedot tilauksen yhteydessä, niin allekirjoitamme teknisen sopimuksen moottorin luotettavan toiminnan varmistamiseksi.
Mallin nimi (GB 4831 mukaan)
|
Koodi |
Merkitys |
|
YE4 |
Orava{0}}häkki kolmivaiheinen-asynkroninen moottori, IE4-tehokkuusluokka, GB National Standard Level 1 energiatehokkuus |
Esimerkki:YE4-355M1-6
|
Osa |
Merkitys |
|
YE4 |
Sarjan koodi |
|
355 |
Rungon keskikorkeus (355 mm) |
|
M1 |
Ytimen pituuskoodi (keskikokoinen, versio 1) |
|
6 |
Napojen lukumäärä (6-napainen, 1000 rpm 50 Hz:llä) |
Tärkeitä huomautuksia
Hitausmomentin tarkistus– Tarkista käytettävän laitteiston inertia edellä olevassa Käynnistysominaisuudet-osiossa kuvatulla tavalla.
Erikoisehdot– Mahdollisista poikkeamista vakiokäyttöehdoista tai erityisvaatimuksista on sovittava allekirjoitetulla teknisellä sopimuksella ennen sopimuksen vahvistamista.
Tekniset tiedot– Tässä tietolomakkeessa luetellut suorituskykyarvot ovat taattuja viitearvoja suunnittelun valinnassa ja tilauksissa.
Tekniset tiedot voivat muuttua– Jatkuvan teknisen kehityksen ja kotimaisten ja kansainvälisten standardien muutosten vuoksi tekniset tiedot ja mitat voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pyydä virallinen ääriviivapiirros yritykseltämme tilauksen tekemisen jälkeen.
|
Induktiosähkömoottorit tyyppi YE4 |
||||||||||||||
|
Akselin korkeus, mm |
Teho, kW pyörimistaajuudella |
Akselin koko, mm pyörimistaajuudella |
Liitoskoot, mm |
|||||||||||
|
2р=2 |
2р=4 |
2р=6 |
2р=8 |
2p=2 |
muut |
|||||||||
|
H |
3000 |
1500 |
1000 |
750 |
DxE |
B |
C |
A |
K |
M |
nxS |
P |
N |
|
|
min -1 |
min -1 |
min -1 |
min -1 |
|||||||||||
|
80M1 |
0.75 |
х |
х |
х |
19x40 |
100 |
50 |
125 |
10 |
165 |
4x12 |
200 |
130 |
|
|
80M2 |
1.1 |
0.75 |
х |
х |
||||||||||
|
90S |
1.5 |
1.1 |
0.75 |
х |
24x50 |
100 |
56 |
140 |
10 |
165 |
4x12 |
200 |
130 |
|
|
90L |
2.2 |
1.5 |
1.1 |
х |
125 |
|||||||||
|
100L |
3 |
2.2/3 |
1.5 |
0.75/1.1 |
28x60 |
140 |
63 |
160 |
12 |
215 |
4x14.5 |
250 |
180 |
|
|
112М |
4 |
4 |
2.2 |
1.5 |
28x60 |
140 |
70 |
190 |
12 |
215 |
4x14.5 |
250 |
180 |
|
|
132S |
5.5/7.5 |
5.5 |
3 |
2.2 |
38x80 |
140 |
89 |
216 |
12 |
265 |
4x14.5 |
300 |
230 |
|
|
132М |
x |
7.5 |
4/5.5 |
3 |
178 |
|||||||||
|
160M |
11/15 |
11 |
7.5 |
4/5.5 |
42x110 |
210 |
108 |
254 |
14.5 |
300 |
4x18.5 |
350 |
250 |
|
|
160L |
18.5 |
15 |
11 |
7.5 |
254 |
|||||||||
|
180M |
22 |
18.5 |
х |
х |
48x110 |
241 |
121 |
279 |
14.5 |
300 |
4x18.5 |
350 |
250 |
|
|
180L |
х |
22 |
15 |
11 |
279 |
|||||||||
|
200L |
30/37 |
30 |
18.5/22 |
15 |
55x110 |
305 |
133 |
318 |
18.5 |
350 |
4x18.5 |
400 |
300 |
|
|
225S |
х |
37 |
x |
18.5 |
55x110 |
60x140 |
286 |
149 |
356 |
18.5 |
400 |
8x18.5 |
450 |
350 |
|
225М |
45 |
45 |
30 |
22 |
311 |
|||||||||
|
250М |
55 |
55 |
37 |
30 |
60x140 |
65x140 |
349 |
168 |
406 |
24 |
500 |
8x18.5 |
550 |
450 |
|
280S |
75 |
75 |
45 |
37 |
65x140 |
75x140 |
368 |
190 |
457 |
24 |
500 |
8x18.5 |
550 |
450 |
|
280М |
90 |
90 |
55 |
45 |
419 |
|||||||||
|
315S |
110 |
110 |
75 |
55 |
65x140 |
80x170 |
406 |
216 |
508 |
28 |
600 |
8x24 |
660 |
550 |
|
315М |
132 |
132 |
90 |
75 |
457 |
|||||||||
|
315L |
160/200 |
160/200 |
110/132 |
90/110 |
508 |
|||||||||
|
355M |
250 |
250 |
160/200 |
132/160 |
75x140 |
95x170 |
560 |
254 |
610 |
28 |
740 |
8x24 |
800 |
680 |
|
355L |
315 |
315 |
250 |
200 |
630 |
|||||||||
|
355 |
355/375 |
355/375 |
315 |
х |
80x170 |
110x210 |
800 |
224 |
630 |
35 |
840 |
8x24 |
900 |
780 |
Suositut Tagit: ie4-pienjännitteinen kolmivaiheinen oikosulkumoottori, Kiina ie4-matalajännitteinen kolmivaiheinen oikosulkumoottori-valmistajat, toimittajat, tehdas


